Eesti Pimedate Raamatukogu
Print Kontrast Suur tekst Väike tekst Eesti keeles In English
Jäta menüü vahele
Avaleht   
Uudised   
Raamatukogust   
Kontakt   
Kogu   
Lugejateenindus   
E-teenindus   
Uudiskirjandus   
Raamatututvustaja   
E-kataloog URRAM   
Veebiraamatukogu   
Veebiviited   
Juhendid   
Tagasiside   
Sisujuht   
  

Kogu Heliraamatud DAISY raamatud

Ɯldandmed   Heliraamatud   DAISY raamatud   Punktkirjas raamatud   Puuteraamatud   E-raamatud   Filmid   Ajalehed ja ajakirjad  

DAISY raamatud


DAISY (Digital Accessible Information System) raamat on digitaalne heliraamat, mis sisaldab kas helifaile, tekstifaile või mõlemaid korraga. DAISY standard on välja töötatud inimeste jaoks, kellel mingi puude tõttu ei ole võimalik lugeda trükitud raamatuid.

DAISY standardi järgi valmistatud heliraamat pakub selle kasutajale mitmeid funktsioone, mida teised heliraamatud ei võimalda. Lisaks teksti kuulamisele on DAISY raamatus navigeerimiseks võimalik kasutada fraase, peatükke ja lehekülje numbreid, lisada järjehoidjaid jm.

DAISY raamatuid saab kuulata DAISY-pleieri või arvutiga. DAISY-pleieritel on mitmeid funktsioone, mille hulk sõltub pleieri tüübist: navigeerimisvõimalused, järjehoidjate lisamine, heli taasesituse kiiruse muutmine jm. Oluline eelis tavalise CD-pleieriga võrreldes on DAISY-pleieri mälu, mis jätab meelde, kus raamatu kuulamine pooleli jäi ja võimaldab hiljem samast kohast edasikuulamist.

DAISY raamatu kuulamiseks arvutiga on vajalik spetsiaalne tarkvara. Erinevate tasuta ja tasuliste DAISY raamatu tarkvaradega saab tutvuda DAISY konsortsiumi (DAISY Consortium) kodulehel.

DAISY-pleier on Eestis lisatud tehniliste abivahendite hulka, mida on võimalik osta soodustingimustel (vt Sotsiaalministri 14.12.2000 määrus nr 79 lisa 1).

DAISY-pleierit saab osta MTÜ Jumalalaegas abivahendikeskuse Silmalaegas kaudu. Täpsem informatsioon Janar Vaik tel. 5383 8129, e-post janar@laegas.ee.

DAISY-pleierite kasutusjuhendid asuvad lehel Juhendid.

Eesti Pimedate Raamatukogus alustati 2009. aasta kevadel heliraamatute salvestamist DAISY raamatuna. Lisaks raamatukogus salvestatud raamatutele on DAISY raamatuid raamatuvahetuse teel saadud teiste riikide pimedate raamatukogudelt ning ostetud Pimedate Infoühingult Helikiri.

Täpsemat informatsiooni DAISY raamatu kohta saab DAISY konsortsiumi (DAISY Consortium) kodulehelt.

© Eesti Pimedate Raamatukogu Iceit logo